Orientalne wzory jako luksusowy element wystroju wnętrz

Orientalne wzory przepięknie prezentują się na wszelkich tkaninach i dodatkach. Ich niepowtarzalne walory estetyczne docenia coraz większe grono osób. Nie jest łatwo przejść obojętnie obok orientalnego stylu. Warto docenić odważne stylizacje zawierające faktury i dodatki bogate wzory orientu.

Orientalne wzory

Z pewnością orientalne wzory są inspiracją dla wielu twórców mody. Kochają je zarówno projektanci ubrań, jak i dodatków do wnętrz mieszkań i domów i lokali. Piękno orientalnych wzorów podziwiać można w zarówno małych kawiarenkach, jak i większych restauracjach urządzonych w stylu Bliskiego Wschodu.

Dlaczego warto wykorzystać dekoracje z orientalnymi wzorami w wystroju wnętrza?

Orientalizm, czyli zachwyt tradycją arabską, perską, japońską i chińską, zaowocował w wielu dziedzinach kultury i sztuki. Dziś kulturę orientalną i piękne wzory poznać można w akcjach seriali i filmów umieszczonych w podwojach tureckich haremów. Sceny rozgrywane w tureckich serialach przepełnione są obrazami, w których widać przepiękne zasłony, narzuty, suknie i dodatki, które zawierają budzące zachwyt elementy z orientalnymi wzorami.

Orientalne wzory - idealny element

Orientalne wzory - jaką tajemnicę w sobie kryją?

W ostatnich latach dzięki coraz większej popularności seriali, których akcja toczy się na Bliskim Wschodzie, orientalne wzory zyskały na popularności. Jednym z wyznaczników orientalizmu są przepiękne tkaniny z ręcznie haftowanymi orientalnymi wzorami.

Tkaniny z orientalnym wzorami wykorzystywane są do szycia ubrań, dodatków i wystroju pomieszczeń. Przede wszystkim ich unikatowe piękno można dostrzec w kreacjach prezentowanych przez ikony takie jak Sułtanka Hurem czy Sułtanka Kosem. Istotną rolę odgrywały barwy, które podkreślały urodę Sułtanek. Rodzaj zdobień i orientalnych wzorów podkreślał również jak wielką rolę i znaczenie ma osoba, która je nosi.

Ponadto orientalne wzory są nieodłącznym elementem znajdującym się na wszelkich tkaninach, z których szyto nie tylko piękne suknie, ale również zasłony, obrusy, narzuty, poduszki oraz wszelkie dekoracje używane we wnętrzach świątyń. Kluczowe znaczenie ma jakość tkaniny, jaką jest bawełna z Turcji. Dzięki swoim właściwościom doceniana jest na całym świecie.

Orientalne wzory - wzbogacają wystrój wnętrz

Słowo orientalny kojarzy się z egzotycznymi krajami, w których zawsze jest ciepło. Dodatki zawierające orientalne wzory, idealnie oddają specyfikę tych miejsc. Ponadto elementy wystroju wnętrz zawierające orientalne wzory można wykorzystać zarówno w mieszkaniu, jak i w restauracji. W zaciszu domowym świetnym elementem jest wykorzystanie poduszek z haftowanymi orientalnymi wzorami, które nadadzą unikatowy styl w salonowym wnętrzu.

Kolejnym ciekawym dodatkiem jest narzuta na łóżko. Warto wybrać motyw z orientalnym wzorem. Dzięki czemu nadamy sypialni ciepły, a zarazem tajemniczy klimat. W naszym sklepie znajdą Państwo wiele dodatków z ręcznie haftowanymi orientalnymi wzorami, jakimi są poduszki, narzuty czy obrusy. Wykorzystanie orientalnych wzorów w wystroju wnętrz sprawi, że diametralnie odmieni swój styl i zyska niecodzienny i luksusowy charakter.