Tureckie lampy dekoracyjne 

Każdy kto podróżował po krajach Orientu z pewnością pamięta piękne lampy bardzo charakterystyczne dla tego regionu. Jednymi z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na całym świecie są lampy tureckie. Ręcznie robione przez rzemieślników w Turcji, dostępne są tam w niemal każdym sklepie. Występują jako: lampy stołowe, lampy podłogowe lub lampy wiszące. Posiadają charakterystyczną konstrukcję składająca się z metalowej podstawy bądź zawieszenia, metalowego dekoracyjnego zwieńczenia i szklanego klosza. Klosz występuje w formie ręcznie wykonanej kolorowej mozaiki (lampy mozaikowe) bądź półprzezroczystego białego klosza o charakterystycznej fakturze uzyskiwanej podczas specjalnej obróbki (lampy Ottoman Style).

--more--

Jak powstały lampy mozaikowe ?

Od setek lat ludzie próbowali urozmaicić i upiększyć zwykłe oświetlenie do którego służyły np. lampki oliwne a później świece. Jednym ze sposobów było zastosowanie kolorowego szkła które barwiło przechodzące promienie światła. Zauważono, że stosując różnokolorowe kawałki szkła uzyskuje się  niezwykłe efekty. Wykorzystano to zarówno w tworzeniu przepięknych witraży okiennych jak i mozaikowych kloszy do lamp. Rzemieślnicy z terenów dzisiejszej Turcji przez lata doskonalili się w tworzeniu niezwykłych wzorów.
Z czasem rozpowszechniły się różnego rodzaju elektryczne źródła światła ale tureckie lampy mozaikowe
pozostają jedyne w swoim rodzaju. Łączą najnowocześniejsze rozwiązania techniczne jakim są żarówki LED z tradycyjnym ręcznym wykonaniem kloszy mozaikowych. Pamiętajmy też, że dawne rozwiązania wykorzystujące płomień jako źródło światła nie zostały całkiem zapomniane i są wykorzystywane w formie Tureckich świeczników mozaikowych. Tureckie lampy mozaikowe oferowane są w różnych wielkościach i rodzajach jako lampy wiszące lub stojące w wielu kolorach szklanej mozaiki. Te dekoracyjne lampy gwarantują orientalny charakter i unikalność każdemu wnętrzu. Jeśli chcesz nadać swojemu mieszkaniu indywidualny charakter przyjrzyj się koniecznie dekoracyjnym lampom rodem z Orientu. Teraz nie musisz już jechać na Wielki Bazar do Istambułu, żeby je mieć dla siebie!
Lampa "Łabędzia Szyja" Blue Sky Lampa "Łabędzia Szyja" Blue Sky
Producent: Domilux
Cena: 195,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa "Łabędzia Szyja" Blue Star Lampa "Łabędzia Szyja" Blue Star
Producent: Domilux
Cena: 195,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa "Łabędzia Szyja" Green Star Lampa "Łabędzia Szyja" Green Star
Producent: Domilux
Cena: 195,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl